
Sint-Janshospitaal
Wist je dat het Sint-Janshospitaal één van de oudste hospitaalgebouwen van Europa is? Het oudste document waarin het wordt vermeld dateert uit 1188, maar archeologisch onderzoek wijst erop dat het nog ouder is!
Vandaag doet dit indrukwekkende gebouw dienst als museum, waar je niet alleen de medische geschiedenis ontdekt, maar ook topstukken van onder andere Hans Memling kunt bewonderen. Een fascinerende plek waar zorg en kunst elkaar ontmoeten.
Adres
Mariastraat 38
8000 Brugge
Contact
Tel. +32 50 44 87 43
E-mail. musea.reservatie@brugge.be
Website
De Wonderlamp
De Wonderlamp is een betoverend speelparadijs waar kinderen zich uitleven in Oosterse sferen, terwijl ouders genieten van een hapje, drankje en gratis WiFi.
Rederij Seastar
Rederij Seastar biedt tal van (leerrijke) excursies aan voor klein en groot, zowel in Nieuwpoort als langs de ‘Vlaamse Velden’ in de Westhoek.
Westfront Nieuwpoort
Bezoek het ruiterstandbeeld van Koning Albert I en leer meer over de onderwaterzetting van de poldervlakte tijdens WO I, een belangrijke strategische actie.
Brugge – het Venetië van het noorden
Is het de set van een sprookjesfilm? Is het een openluchtmuseum? Nee, het is Brugge; een middeleeuwse stad om U tegen te zeggen!
Natuurreservaat ‘De IJzermonding’
In dit prachtige natuurgebied volstrekt zich een uniek fenomeen. De Ijzer is de enige Belgische rivier die rechtstreeks uitmondt in de Noordzee.
De Rotonde
Of je nu gek bent op architectuur of niet, je kan Westende gewoonweg niét bezocht hebben zonder het Grand Hôtel Belle Vue, beter gekend als 'De Rotonde', bewonderd te hebben.